تبلیغات
نجاتگر زندگی
  • تازه ترین مطالب:
آخرین مطالب
ریزش آوار مصدوم بر جای گذاشت+تصاویر به ادامه مطلب مراجعه کنید
عایت نکردن اصول ایمنی در هنگام ساخت و ساز، ریزش ناگهانی آوار و گرفتار شدن 6 نفر از اهالی یک ساختمان را زیر انبوهی خاک و آجر در پی داشت.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری 125، در پی تماس شهروندان با سامانه 125 و درخواست کمک فوری از آتش نشانی تهران مبنی بر ریزش آوار در یک ساختمان مسکونی و محبوس شدن ساکنین آن در زیر خاک و آجر، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران روز گذشته زنگ ایستگاه 48 را به صدا در آورد و آتش نشانان به همراه 3 تیم نجات 2، 9و11 روانه نبرد شمالی خیابان ثانی شدند.
علیرضاچراغی مدیر منطقه 8 عملیات که به همراه علی اکبر طالقانی افسر آماده منطقه در محل حادثه حضور داشتند در این باره گفت: پس از رسیدن آتش نشانان به محل حادثه مشاهده شد یک ساختمان دو طبقه قدیمی ساخت به علت رعایت نکردن اصول ایمنی و شمع بندی ملک مجاور که در حال فونداسیون بندی بود به یکباره فروریخته و تمام ساکنین آن از جمله یک کارگر افغانی که درحال کار بود زیر آوار محبوس شده بودند.
چراغی افزود: آتش نشانان بلافاصله با کشیدن نوار خطر از ورود شهروندان به محل حادثه جلوگیری کردند و با احتیاط و رعایت کامل نکات ایمنی مشغول جستجوی محبوسین زیرآوار شدند که با واکنش سریع و به موقع نیروها در لحظات اولیه موفق به بیرون آوردن 5 نفر از اهالی ساختمان به نام های(عنایت الله-ش 79 ساله، پروین-م 69 ساله، پیام-ش 32 ساله، فاطمه-ت و سکینه-ت) شدند.
وی تاکید کرد: نیروهای عملیات به سرعت هر 5 نفر را که دچار مصدومیت شده بودند تحویل عوامل اورژانس دادند و جستجو برای یافتن کارگر افغانی را که زیر آوار مدفون شده بود ادامه دادند که خوشبختانه با عملیات سریع آتش نشانان، عملیات آوار برداری از انجام شد و وی زنده ولی مصدوم تحویل امداد گران اورژانس شد.
گفتنی است؛ آتش نشانان با اطمینان از رفع هر گونه خطر دیگر با کشیدن نوارهای هشداردهنده و تحویل محل حادثه به عوامل انتظامی به ماموریت خود پایان دادند
طبقه بندی: خبری، حوادث،
 شنبه 30 خرداد 1394  11:42 ق.ظ    مصطفی خدارامی